iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

 

Altın iğne, radyofrekans enerjisinin iğneler yoluyla cilt ve cilt altı dokuya aktarıldığı bir yöntemdir. Asıl adı Fraksiyonel İğneli Radyofrekans’ dır. İşlem için kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı Altın İğne olarak da adlandırılmıştır. Bu işlemde derinin üst tabakası hasar görmediği için yan etki riski son derece düşüktür ve iyileşme süresi kısadır.

Medikal alanda uzun yıllardır kullanılan radyofrekans yönteminin klasik uygulaması, cilt ve kozmetoloji alanında da uzun süreden beri kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden de cilt gençleştirmek, izleri düzeltmek ve deriyi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermiştir.

Bu teknolojik gelişmeler ile klasik radyofrekans fraksiyonel hale getirilerek uygulanacak gücün bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde nüfus etmesi sağlanmıştır. Ayrıca mikro-iğneler geliştirilerek bu iğneler aracılığı cildin doğrudan içine enerji akımının verilmesi sağlanmış böylece cildin üst tabakası zarardan korunmuştur. Bunlar üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.

Altın iğneler sayesinde atış direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Uygulanacak bölgeye göre 0,5 – 3,5 mm derinlikte enerji sağlanabilir. Altın iğne tedavisinde radyofrekans enerjisi direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen alana verilir.

Radyofrekans enerjisi cilt altında kollajen liflerinde hızlı bir parçalanma sağlar. Bunun sonucu yeniden organize olan lifler kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekilde kendini yenilerler. Fibroblast hücrelerinin uyarılması ile de yeni kolajen üretimi başlatılır.

Altın İğneli Fraksiyonel radyofrekans yüz bölgesinde;

1.     Cilt kırışıklıklarının tedavisi Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması

Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanakdaki kırışıklıkları tedavi etmekde oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkiside bulunmkatadır.

2.    Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları

3.    Yara izi (skar) tedavisi

4.    Sivilce izlerinin tedavisi

Akne izlerinin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir.

5.    Cilt lekelerinin tedavisinde

6.    Gözeneklerin sıkıştırılması amacıyla kullanılır.

Uygulama öncesi anestezik kremler uygulanır. Ardından uygulama yapılacak bölge veya bölgelere gerekli derinliklerde gerekli enerji miktarı verilerek yüz bölgesi taranır. İşlem sırasında hyalüronik asit, somon DNA gibi mezoterapi ürünleri kullanılması olumlu etki yaratacaktır. İşlem yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. 2-4 hafta aralıklarla 2-6 seans yapılabilir. Ek seanslar gerekebilir. Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilir. Uygulama sonrası 1-2 gün bir miktar kızarıklık olabilmektedir, bazen hafif bir kabuklanma gözlenmektedir. Uygulama sonrası, ertesi gün uygun kapatıcılar ile sosyal yaşama rahatlıkla devam edilebilmektedir. Etkinin görünmesi birkaç hafta almaktadır. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra izlenmektedir. Uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Fraksiyonel iğneli radyofrekans hangi durumlarda uygulanmamalıdır?

  • Herpes (uçuk) durumu
  • Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon varlığı
  • Hamilelik
  • Kalp pili olanlar
  • Kanser hastalarında
  • Epilepsi hastalarında

İşlem: Altın İğne (Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması)

Amaç: Cilt kırışıklıklarının tedavisi, cildin yenilenmesi, skar tedavisi, gözenek sıkılaştırma, leke tedavisi,

Anestezi: İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanmaktadır.

Ağrı Durumu: Lokal anestezi nedeniyle ağrı yok denecek kadar az veya minimaldir.

İşlem Süresi: yaklaşık 30-45 dakikadır

Günlük Rutine Dönme Süresi: Hemen ancak ciltte küçük kızarıklıklar yaşanabilir.

Sonuç Alma süresi: 2.seanstan sonra

Seans: 2-4  hafta arayla 4-6  seansta yapılabilir.

Kalıcılık: Uzun süreli

İşlem Sonrası öneriler: Nemlendirici ve güneş kremi

Fiyat: Uygulama bölgesi seans sayısı ve kombine edilecek ürünlere göre fiyat belirlenmektedir.