iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Badem Göz Estetiği (Kantoplasti) Nedir?

Güzellik, antik çağlardan günümüze kadar insanların büyük önem verdiği önemli bir kavram olup, her coğrafyada farklılık gösterse de bazı ortak özelliklere ve kriterlere sahiptir. Göz güzelliği bu ortak kriterlerden biridir; Etkili görünüme sahip olmak her güzel kadın ve erkek için vazgeçilmez bir kriterdir.

Badem göz estetiği, cerrahi ve medikal uygulamalarla alt ve üst göz kapaklarının yukarı kaldırılmasına olanak vererek gözün daha büyük ve çekik görünmesini sağlar; Yüze daha genç ve dinamik bir görünüm kazandıran minimal invaziv bir operasyondur. Son yıllarda dünyaca ünlü Hollywood ünlülerinin ameliyatı tercih etmesiyle popüler hale gelen bu operasyon, “Kedi gözü, Bella gözü ve Tilki gözü” olarak da biliniyor. Genellikle kozmetik ürünlerle verilmeye çalışılan badem şekli bu ameliyatla kalıcı olarak verilmektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüzde plastik ve estetik cerrahi alanında farklı cerrahi tekniklerin gelişmesiyle birlikte göz şekline yönelik müdahaleler en popüler estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Badem göz estetiği her hastanın gözünün anatomik yapısına göre ameliyatlı veya ameliyatsız olarak yapılabilmektedir.

Bir ameliyat olan badem göz estetiğinde lokal anestezi altında yapılır ve işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. İşlem sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissedilmez. Ameliyat süresi yaklaşık 30-60 dakikadır. Saçın içinden minimal kesiler açılır ve gözün dış kenarlarındaki bağlar bu kesilerden yukarı çekilerek bu noktada kemiğe sabitlenir. Böylece gözlerde daha çekik ve daha belirgin bir görünüm elde edilir. Bu minimal kesiler saç arasına gizlendiğinden dikişler görünmez ve dikiş izi oluşmaz.

Ameliyatsız badem göz estetiği “Fransız askı veya ip askı” adı verilen işlemle yapılmaktadır. Bu uygulamada herhangi bir kesi yapılmaz; Göz çevresine medikal ipler yerleştirildikten sonra göz badem şekli oluşturacak şekilde kaldırılır ve göz çevresinde uygun bir noktaya sabitlenir. Yaklaşık 30-45 dakika süren ip askı uygulaması yüz hareketlerine engel teşkil etmez ve uzun yıllar sürebilmektedir.

Kimler badem göz estetiği yaptırabilir?

Doktor tarafından yapılan detaylı muayene ve görüşme sonrasında kişinin yüz ve göz yapısı anatomik olarak ameliyata uygun ise 18 yaşını doldurmuş ve genel sağlık durumu iyi olan her birey bu işlemi yaptırabilir.

Badem göz ameliyatı göze zarar verir mi?

Badem göz estetiğinde temel yöntem göz kapaklarının eğiminin hafifçe değiştirilmesidir. Bu nedenle göz çevresindeki dokuları, kasları ve anatomiyi bilen deneyimli bir hekim tarafından uygulandığında başarılı ve sağlıklı sonuçlar elde edilir; Gözlerde kalıcı bir hasar veya görmeyi engelleyecek herhangi bir şey yoktur.

Badem Göz Estetiği Öncesi Süreç Nasıldır?

Badem göz estetiğinde ameliyatın nedeni ne olursa olsun operasyon öncesinde kişinin yüz özellikleri ve gözün anatomik yapısı hekim tarafından detaylı olarak incelenir ve ameliyat planlanır. Ameliyat günü hasta yüzünü herhangi bir kimyasal madde ile temizlememeli ve makyaj yapmamalıdır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olacağım?

Operasyonun ardından hasta aynı gün taburcu edilebilir.

Badem Göz Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyattan hemen sonra yüz bölgesinde her hastanın yapısına göre değişen hafif şişlik, kızarıklık ve minimal ağrı görülebilir. Ameliyatta hekimin kararına göre kendiliğinden eriyen dikişler kullanılabileceği gibi alınması gereken dikişler de kullanılabilir; Bu durumda dikişler ortalama bir hafta içerisinde alınır. Hasta operasyondan sonraki ikinci veya üçüncü gün duş alabilir. Genel olarak iyileşme hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 10-15 gün sürer. İlk günlerde göz çevresine herhangi bir kozmetik veya medikal ürün kullanılmamalı, makyaj yapılmamalı, göz hijyenine dikkat edilmelidir.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Yaşlanmanın etkisiyle genç ve orta yaşlı bireylerin göz çevresinde yıllar içerisinde bir miktar sarkmalar oluşsa da badem göz estetiğinde uygulanan endoskopik kaş kaldırma ve göz kaldırma ile uzun süreli bir sonuç elde edilmektedir. İyileşme sonrası hasta sonucu tatmin edici bulmaz ise hekimin uygun görmesi halinde ameliyat tekrarlanabilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz ameliyatının maliyeti, operasyonu gerçekleştiren hekimin tecrübesine, ameliyatın yapılacağı klinik ortama ve operasyonda kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.