iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Kök Hücre Saç

Saç Kaybının Nedenleri

Saçlarımız fizyolojik olarak ilerleyen yaş, eksik ve düzensiz beslenme, genetik etkenler, kozmetik ürünlerinin yoğun kullanımı, stres gibi birçok nedenden dolayı zayıflar, yıpranır, güçsüzleşir ve dökülme sürecine girer saç tellerini korumak için üretilmiş birçok kozmetik ürün geliştirilse de etkili saç tedavisi azdır. Özellikle erkek bireyler dökülen saçları için saç ekimi işlemi yaptırıyor. Saç dökülmesini engellemek, saçları tellerini güçlendirmek için en etkili tedavilerden biri kök hücre ile saç tedavisidir.

Kök ile Saç Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kök hücre ile saç tedavisinin esas amacı var olan saç tellerinin dökülmesini engellemek, saç tellerini güçlendirmek, saç köklerini besleyerek yeni saç teli üremesini sağlamaktır. Eğer saçlanız ciddi oranda dökülmüş ise doğru işlem saç ekimi ile birlikte PRP uygulaması yapılması olacaktır. PRP ile saç ekimi yapılan kişiler de saç dökülmesi sorunlarına rastlamıyoruz. Kök hücre ile saç köklerini tedavi ederek daha canlı ve sağlıklı hale gelmesini, yeni saç tellerinin oluşmasını canlı ve sağlıklı saç dökülmez. Kök hücre ile saç tedavisi, incelmiş, güçsüzleşmiş saçlar da hem erkek hem kadınlar için uygulanabilir. Kaybettiğiniz saç tellerinin büyük bir kısmını geri kazanabilirsiniz. Saçlarınız dökülmüş olsa bile saç kökleriniz tedavi edildiğinde vücudunuz yeni saç üretebilir.

Kök hücre ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi; kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde, doku ve kıkırdak hasarlarının onarımın da son derece başarılı sonuçlar verdiği gibi saçlarımızı güçlendirmek, dökülme sorunlarını engellemek için de yaygın olarak kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. İşlemin yapılışı sizden alınan 60-70 cc lik kemik iliği yada yağ hücresi özel kitler ve ilaçlarla santrifüj edilip hazırlanır. Santrifüj sonrasında enjektör aracılığıyla hastanın saç diplerine cildin hemen altına küçük miktarlar da enjekte edilir. İşlemden kök hücreler aktif olur ve saç tellerini, saç köklerini onarmaya başlar. Kök hücre ile saç tedavisi’nin etkilerini bir hafta gibi bir süre sonra hissetmeye başlarsınız. tam etkisini göstermesi ise yaklaşık 1 ay kadar süre geçtikten sonra olacaktır. Normal süreç bu şekilde işlese de işlemin yapıldığı kişideki saçların tedavi ihtiyacı da iyileşme sürecini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Tedavinin en önemli amacı saç köklerindeki sorunları gidermektir. İşlem tamamen saç ekimi işleminin yerini tutmaz doğru kişilere yapıldığında etkileri yüz güldüren bir tedavidir.