iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Gözaltı Morluk Tedavisi

Göz altı morlukları, göz altı bölgesinde oluşan koyu renkli veya mor renkli lekelerdir. Bunlar genellikle göz altı bölgesinde meydana gelen hiperpigmentasyon veya microvasculer yapı  sonucu oluşur. Tedavi seçenekleri arasında göz çevresine uygulanan laserler (cildin alt tabakasına etki ederek cildin yenilenmesini sağlar) ve yine göz çevresine kirpik dibine kadar uygulanabilen mezoterapiler( özellikle bu bölgede aydınlatıcı ve onarıcı etki ) vardır. Ayrıca, sağlıklı beslenme, iyi bir uyku düzeni, sigara ve alkol kullanmamak, cildi nemlendirmek veya stresi azaltmak da göz altı morluklarını azaltmada faydalı olabilir.

Neden Göz Altı Morlukları Oluşur?

Göz altı morlukları, birçok faktöre bağlı olarak oluşabilir. Bunlar arasında şunlar yer alabilir:

  • Cilt dokusunun ince olması: Göz altı bölgesinde cilt dokusu çok ince olduğu için, kan damarları gözle görülür hale gelebilir ve morluklar oluşabilir.
  • Alerjik reaksiyonlar: Göz altı bölgesinde cildin şişmesi veya kaşınması, allerjik reaksiyonlar sonucu oluşabilir.
  • Genetik yatkınlık: Göz altı morluklarının bazı kişilerde daha sık oluşması, genetik yatkınlık sonucu olabilecektir.
  • Yorgunluk ve uyku eksikliği: Uyku eksikliği veya yorgunluk, göz altı bölgesinde şişme ve morlukların oluşmasına neden olabilir.
  • Sigara ve alkol kullanımı: Sigara ve alkol kullanımı, göz altı bölgesinde kan damarlarını genişleterek morluklar oluşmasına neden olabilir.
  • Yaşlanma: Yaşlanmayla birlikte cildin incelmesi, göz altı bölgesinde morlukların oluşmasına neden olabilir.
  • Medikal durumlar: Bazı sağlık durumları, özellikle tansiyon, anemi veya karaciğer hastalıkları gibi, göz altı morluklarına neden olabilir.

 

  • Nomor Göz Uygulaması

 

NoMOR, Hyalual İnstitute tarafından İsviçre’de geliştirilmiş bir tedavi protokolüdür. Bu tedavi, göz çevresinde oluşan mor halkaları ve kırışıklıkların giderilmesini amaçlamaktadır. NoMOR tedavisinde kullanılan ürünler, CE belgeli (CE 0373) ve Class 3 sertifikalı, GMP (Good Manufacturing Practices) şartlarında üretilen ürünlerdir. Gözaltı intradermoterapi, cerrahi olmayan iğneli bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde amaç, ilgili bölgede dolaşımı arttırmak, ödemi azaltmak ve böylelikle torbalanmayı gidermektir. NoMor tedavisi ise, göz çevresinde oluşan mor halkaları ve kırışıklıkları gidermeyi amaçlamaktadır. Tedavi sırasında kullanılan ürünler süksinik asit ve hyalüronik asit içermektedir. Tedavi, hem erkeklerde hem de kadınlarda yapılabilir ve genellikle 2-4 seans uygulanır. Seanslar 2-3 hafta  aralıklarla yapılır. Bu tedavi sonucunda göz çevresindeki morluklar ve kırışıklıklar giderilir ve cildin yenilenmesi sağlanır.