iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

 

OXYGENEO Cilt Bakımı

Oxigeno, güncel teknoloji bir cilt bakımıdır. Radyofrekanslı ve ultrasonlu bir cihaz ile işlem gerçekleşir. Dört aşamalı bir işlemdir. İlk aşamasında peeling yapılır. Cildin dış tabakası ölü hücrelerden arındırılır. İkinci aşama radyo frekanstır. Üçüncü aşaması ultrason, dördüncü aşaması ise masajdır. Ciltte bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu yöntem daha pürüzsüz bir cilde ulaşılmasını sağlar.

Kimlere Oxigeno uygulanır?

Elastikiyet kaybı olan ciltlerde uygulanan anti aging bir bakımdır. Cildi toparlar, yenileme yapar ve parlaklık kazandırır. Radyo frekans da kullanıldığı için kan dolaşımını hızlandırır, kolajeni tetikler, elastin bağlarını güçlendirir. Cildin yukarı doğru toparlanmasını sağlar. Lekelerin rengini açtığı için leke tedavisinde de kullanılır.

Oxigeno nasıl uygulanır?

NeoRevive ve NeoBright olmak üzere iki ayrı formülü vardır. Neorevive hassas ve kuru ciltlere uygulanırken, Neobright lekeli ve yağlı ciltlerde kullanılır. NeoRevive cilt gençleştiricidir ve yaşlanma karşıtı özellikler sağlar. NeoBright ise cildi aydınlatır, besler ve gençleştirir. Cilt analizi yapılarak hangi formülün kullanılacağı tespit edilir.

Oxigeno kaç seans yapılır?

Kişinin durumuna göre seanslar belirlenir. 4 ila 6 seanslık kürler önerilir. Seansların 15 günde bir gerçekleşmesi gerekir. Her bir seans 40-45 dakika sürer. Kadınlara da erkeklere de bu işlem uygulanır. Ancak erkeğin yüzünde sakal olmamalıdır. Her yaş grubundaki hastalar tarafından tercih edilebilecek bir yöntemdir.

İşlemden sonra hasta nelere dikkat etmeli?

Seans sonrası birkaç saat yüzüne su değdirmemeli. Düzenli olarak güneş koruyucu sürmeli. Güneş koruyucuların zaten her şekilde yaz, kış kullanmak gerektiği de unutulmamalı. Bununla birlikte rutin olarak kendi kişisel cilt bakımını ihmal etmemeli.