iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

 

Ulthera Nedir?

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve buarada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ulthera görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deride hasar yapmadan 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir odaklı bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek yolladığı atışlarla odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını, subdermal tabakayı kontrakte eden, yenileyen ve geren ısı hasarları yaratır. Ben bu uygulamaya cilt altında küçük iyileşme odacıkları oluşturarak yapılan ameliyatsız yüz estetiği adını veriyorum.

Uygulama esnasında cilt altı dokular adeta bir dikiş makinesi gibi tetiklenmektedir. Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma ya da yanak gerdirme yöntemi olan Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin cilt ve cilt altı dokularda yarattığı gevşeme, yumuşama ve sarkmalar tedavi edilir. Ulthera ile uygulama sahasına göre değişen 30-60 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve tetiklenmesi ile meydana gelmektedir.

Ulthera ile yeni üretilen 1,5 mm lik başlıklarla artık kırışıklık tedavisi yapmakda mümkün olmaktadır. Ultheranın kırışıklık tedavisi de diğer tüm lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık vede soyma yapmamaktadır. Ulthera ile göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar klasik Ulthera uygulamasından farklı olacak şekilde tedavi edilebilmektedir.