iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Cosmelan

Cosmelan (Dermamelan) tedavisi; enzim maddeleri ile ciltte soyucu ve baskılayıcı bir etki oluşturarak lekeleri tedavi etmeyi sağlayan peeling yöntemlerinden biridir. İçeriğinde nemlendiriciler ve devam kremleri bulunan maske, bir cilt bakım ürünüdür. Topikal uygulamalardan biridir. Ciltte skarlaşma ve hiperpigmentasyon tedavilerinde kullanılmaktadır.

Yaşlanma, güneş ışınları ve gebelik döneminin etkileri ile ciltte siyah ve koyu lekeler oluşmaktadır. Bu lekeler; gri, kırmızı ve kahverengi gibi çeşitli tonlarda oluşmaktadır. Genellikle ciltte; kol, bacak, dekolte, boyun ve yüz bölgelerinde oluşur. Kişiyi estetik görüntü açısından rahatsız eden bu lekeler Cosmelan (Dermamelan) leke tedavisi ile yok edilebilmektedir.

Cosmelan ciltteki melanin oranını azaltarak pigmentasyonu engelleyici etki oluşturur. Cilt altında leke oluşumuna neden olan mekanizmayı baskı altına alarak görünüşünü en aza indirir ve yok eder. Kimyasal peeling uygulamalarındaki gibi cildin soyularak lekelerden arındırılmasına yardımcı olur. Lekelerin düzeyine göre hafif ve orta düzeydeki cilt lekelerini tek seansta tedavi eder.

Cosmelan ve Dermamelan Leke Tedavisi Nedir? 

Cosmelan ve Dermamelan, cilt tonu düzensizliklerini gidermek için kullanılan profesyonel bir cilt bakımı tedavisidir. Melanin üretimini düzenleyerek ciltteki koyu lekeleri, güneş hasarını, melazma ve diğer hiperpigmentasyon tiplerini azaltmaya yardımcı olur. Tedavi cildin üst tabakasını soyarak cildin melanin üretimini azaltan bir maske (peeling) uygulamasından oluşur.