iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

SAÇ KÖK HÜCRE SERUMU UYGULAMASI

Uygulama, kök hücre yöntemi ile elde edilen biyolojik büyüme faktörlerinin, saçlı deriye uygulanması işlemidir. Formülündeki yüksek miktardaki büyüme faktörü ile saç gelişimini hızlandırıcı etkiler sunar. İçeriğindeki kök hücreler için tasarlanmış ekstre ile saç gelişimini uyarır. Saç derisini, saç folikülünü besleyerek saç kaybını engeller ve saçların hacmini arttırır.

Kök hücre serumu uygulaması saç dökülmesini azaltırken, yeni saç oluşumunu destekler. Mevcut saçların kalınlaşması, güçlenmesi yaygın sonuçlarındandır.
Ağrısız olması, kanama, morluk, şişlik oluşmaması ve istirahat gerektirmemesi sebepleri ile sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulama sonrası kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Seans sayısı kişiye özel olarak hekim değerlendirmesi sonucu belirlenmektedir. Uygulama sıklığı haftada bir şeklindedir. Rest protokolü, güçlendirilmiş kök hücre tedavisi ile saç kayıplarının önlenmesi ve geri kazanılması amacıyla uygulanan bir tedavidir.

Özellikle Androgenetik Alopesi ve Telogen Effluvium hastaları için özelleştirilmiş bir tedavidir. Rest protokolünde insan yağ dokusu kaynaklı mezenkimal kök hücre ekstratı, büyüme faktörleri ve spesifik biyomimetik peptidler  kullanılmaktadır.

Saç Kök Hücre Serumlu Rest protokolünün temel amacı; saç  foliküllerini  hızla güçlendirmek, yeni saç oluşum döngüsünü desteklemek,  foliküllerin beslenmesini sağlamak ve  saç hücrelerine canlılık kazandırmaktır.

Rest protokolü, hekimlerin sıklıkla tercih ettiği PRP uygulamalarına göre  hasta kanına ihtiyaç kalmadan  ve çok daha yoğun oranda büyüme faktörü sunmaktadır.

Stem C’rum  içerisinde her bir büyüme faktöründen 10 ppm oranında bulunmaktadır. PRP kitlerine göre neredeyse 5000 kat daha fazla oranda büyüme faktörünü Saç Kök Hücre Rest protokolümüzde kullanmaktayız. Dolayısıyla saç dökülmesine karşı güçlü  bir tedavi sunabiliyoruz.