iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Leke Mezoterapisi

Cilt yüzeyinde oluşan renk değişiklikleri cilt lekesi olarak adlandırılıyor. Bu lekeler doğuştan da olabilir. Ancak çoğunlukla zaman içerisinde çeşitli unsurlara bağlı olarak meydana geliyor. Özellikle güneşin uv ışınlarından cildin bir hayli etkilendiğini söyleyebiliriz.

Güneş ışınlarının etkisi ile her cilt tipinde lekeler oluşabilir. Bununla birlikte yaşın ilerlemesi de başlı başına leke nedenidir. Yaşlanma ile birlikte yüz bölgesi başta olmak üzere vücudun pek çok bölgesinde lekelenmeler olabiliyor.

Hamilelik cilt lekeleri nedenleri arasında yer alıyor. Ciltte meydana gelen sivilce ve akneler de lekelenme nedenleri listesinde bulunuyor. Deride meydana gelen hasarlar çoğunlukla hafif, orta ya da derin cilt lekelerine yol açar.

Bu gibi durumlarda cilt lekelerinin nedenini araştırılmasında fayda olacaktır. Çünkü deride oluşan lekelerin nedeni her daim yaşlanma olmayabilir. Bu lekeler bir sorunun işareti de olabiliyor.

Cilt Lekelerine Karşı Mezoterapi Tedavisi

Günümüzde mezoterapi ile leke tedavisi sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi. Bu tedavi ciltte oluşan lekelere karşı son derece etkili bir yöntemdir. Hem güvenli hem de başarı oranı yüksek bir tedavi olması, kadın ve erkeklerin söz konusu tedaviden sık sık faydalanmasını da beraberinde getiriyor. Üstelik sivilce ve akne izlerinin yanı sıra son derece inatçı olan güneş lekelerinin giderilmesinde de etkili olan yöntemlerin başında geliyor.

Mezoterapi yöntemi yıllar önce oluşmuş olan lekelerde de oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemde cildin ihtiyacı olan maddeler kullanılıyor. Belirli niteliklere göre hazırlanan maddeler cilt altına gönderiliyor ve bu sayede cildin onarım sürecinin başlaması sağlanıyor.

İşlemde kullanılan maddeler, cildin ihtiyaç duyduğu ancak karşılamakta zorlandığı maddelerdir. Söz konusu maddelerin istenen düzeyde cilde verilmesi durumunda lekelerin giderilmesi de mümkün hale geliyor.

Cilt Lekeleri Kader Değil!

Özellikle kadınlar akne ya da sivilce sonrası oluşan cilt lekelerinin yaşam boyu kalıcı olduğunu düşünebiliyor. Bu lekeleri kapatmak için sürekli olarak kozmetik ürünlerden yardım almak yerine daha kalıcı bir sonuç elde edilmesini sağlayan yöntemlere yönelebilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, cilt lekeleri kader değildir.

Fondöten, kapatıcı gibi ürünlerle lekeleri gizlemek yerine daha kalıcı ve daha doğru bir seçenek olan leke oluşumlarını ortadan kaldırmayı tercih edebilirsiniz. Cilde enjekte edilen maddeler etkisini göstermeye başladığında cilt daha sağlıklı bir görünüm de kazanıyor.

Leke Tedavisinde Mezoterapi İle Hangi Yöntemler Kombine Uygulanabilir?

Hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı tek problem cilt lekeleri olmuyor. Çoğu zaman derideki lekelenmeler ile birlikte daha farklı cilt problemleri de ortaya çıkabiliyor. İşte bu durumda devreye mezoterapi ile birlikte farklı yöntemlerle kombine şekilde yapılan tedaviler giriyor.

Elbette bu tedavi ile birlikte yapılan daha farklı sorunlara yönelik tedavi seçenekleri de mevcut. Bu seçenekler ise şöyledir:

  • Tropikal leke tedavisi
  • Kimyasal ve enzimatik peeling uygulaması
  • Cilt rengini açmaya yönelik olarak uygulanan ve cilde sürülen ilaçlar
  • Lazer tedavisi
  • PRP uygulaması

Hastanın cilt sorunlarına yönelik olarak uygulanabilen bu yöntemlerin belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu noktada doktorunuza danışabilirsiniz. Hangi periyotlar halinde hangi tedavilerin uygulanabileceği konusunda doktorunuzdan detaylı bilgi alabilir ve bir an önce tedavi planlamasının yapılmasını sağlayabilirsiniz.