iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

Selülit Tedavisi Venus Legacy

Venus Legacy Nedir ?

Venus Legacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.

Selülit Nedir? Venus Legacy Selüliti Nasıl Tedavi Eder?

Selülit bir ‘yağ’ problemi değildir, dermatolojik ve hücresel bir problemdir. Bu sebeple kullanılan metodlar, yağ hücreleri yerine cildin sıkılığını sağlayan fibroblastların ve cilt hücrelerinin güçlendirilmesini hedeflemelidir.
Sağlıklı bir ciltte, cildin dermis katmanında bulunan fibroblastlar cildi sıkılaştırıcı iskeletleri üretirler.
Fibroblastlar tarafından üretilen sıkılaştırıcı iskeletler sayesinde yağ hücreleri şişmez veya kümeleşmez, en önemlisi selülite yol açmaz.
Sağlıksız bir ciltte, cildin sıkılığını sağlayan cildin dermis katmanında bulunan fibroblastların hasar görmüş olması sebebiyle cilt altı yağlar şişmeye başlayarak çevrelerinde lifli kümeler oluşur, yani selülit ortaya çıkar.

Yağ hücrelerinin çevrili olduğu, hücrelerin yerinde durmasını sağlayan septum denen lifli şeritler, hücreler zarar gördüğünde sertleşir ve katılaşır bu nedenle yağ hücrelerini yerinde tutma kabiliyetini kaybeder ve yağ hücreleri şişerek genleşir bu nedenle selülit ortaya çıkar.
Venus Legacy, Pulslu Manyetik Alan Teknolojisi ile fibroblast üretimini canlandırır bu sayede yağ hücrelerini çevreleyen fibroblastlar güçlenerek selülit görünümü yok olur.
Ayrıca Vari-Pulse sistemi ile sağlanan lenf drenajı sayesinde kan dolaşımı düzenlenir
Yenilikçi VARIPULSE teknolojisi sayesinde lipoliz etkisi artar ve daha derin pulslu manyetik alan enerji nüfuzunu sağlar. Bu sayede artan kan dolaşımı ve uyarılan lenfatik drenaj sayesinde selülit görünümü azalır.