iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

 

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı, buhar altında dinlendirilmiş ve gözenekleri açılmış cildi kirlerden temizleme işlemidir. Cilt tipine uygun olan bakım jeli yardımıyla gözeneklerde biriken yağ, kir, makyaj kalıntıları derinlemesine temizlenir. Gözenek temizleme işlemi sayesinde cilt yapısında canlanma ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Güzellik merkezi gibi mekanlarda uzmanlar tarafından ayda bir yapılması gereken klasik cilt bakımı, cildin sağlıklı olmasını sağlar. Her cilt yapısı farklıdır. Cilde yapılan herhangi bir işlemde kullanılan ürünlere doğru karar verebilmek için cilt tipinin iyi analiz edilmesi gerekir. Cilt bakım uygulamalarında bulunan uzmanlar, cilt yapısını bilen ve doğru ürünleri kullanabilen kişiler olmalıdır.

Cildin derinlemesine temizlemesi için uygulanan klasik cilt bakımı sonrasında zamanla gözenekler tekrar dolmaya başlar. Çevresel ve fiziksel etkenlerden olumsuz etkilenen cilt yapısını onarmak, güçlendirmek, dolgun hale getirmek için düzenli olarak bakım yapılması gerekir.

Klasik Cilt Bakım Aşamaları

Klasik cilt bakımı aşamaları nelerdir diye merak edenler için uygulanan adımlar sıralanabilir.

Cilt tipine uygun olan temizleyiciler sayesinde cilt derinlemesine arındırılır. Ciltte biriken yağ, kir, makyaj kalıntıları gözeneklerden temizlenir. Cilt uzmanları tarafından dermokozmetik ürünler cildin yapısına uygun olacak şekilde seçilir ve uygulanır.

Gözenekleri açmak için buhar uygulaması yapılır. Duştan önce mi sonra mı yaptırmak gerek diye düşünenler için buharın faydalı olduğunu belirtmek gerekir. Doğadan ilham alan peeling çeşitleriyle gözenekler ve ölü deriler temizlenir.

Klasik Cilt Bakımı Sıralaması

Açılan ve temizlenen gözenekleri canlandırmak için cilt yapısına uygun serum ve ampuller kullanılır. Derinlemesine nüfuz eden bu ürünler, cilt yapısının yenilenmesine destek olur.

Maske uygulamasıyla cildin ihtiyacı olan yoğun bakım desteği sunulur. Nemsiz kalan ciltler için yoğun nem desteği sunan maskeler tercih edilebilir. Maskenin bekleme süresi bittikten sonra tonikleme işlemiyle açılan gözenekler sıkılaştırılır.

Son aşama olan nemlendirme sayesinde cilt yapısı rahatlar. Cilt tipine uygun olan nemlendirici kremler ile yüze masaj yapılır ve ferahlaması sağlanır.

Klasik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Klasik cilt bakımı kaç saat sürer diye merak edenler için yaklaşık 1.5 saat sürdüğü söylenebilir. Bu uygulama gerekli mi diye düşünenler, cilt yapısının desteğe ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

Yıllar içinde cildin doğal bariyeri çevresel ve fiziksel etkenler nedeniyle yıpranır. Doğal ve sağlıklı bir cilt için uygun ürünlerle bakım yapılması faydalı olur. Leke tedavisi için katkı sağlayan bakım uygulamaları, cildin ihtiyaç duyduğunu desteği almasını sağlar.

Temizleme, peeling, tonik, buhar, maske, nemlendirici ve masaj içeren acı hissedilmeyen bir uygulamadır. Cilt yapısında bulunan gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için yapılır.

Cilt uzmanları tarafından cildin doğal yapısına uygun malzemeler seçilerek yapılır. Ağrı ve acı duyulmayan rahatlatıcı bir işlemdir. Cildin güçlenmesini ve tazelenmesini sağlar.

Estetik görünüm ve sağlık açısından önemlidir. Erken yaşlanma belirtilerini azaltmak, temiz bir cilde sahip olmak, tazelenmek için her cilt yapısında uygulanabilir.

Klasik Cilt Bakımı Sonrası

Klasik cilt bakımı, doğal cilt bariyerini güçlendirmek için etkili bir uygulamadır. Gözenek sıkılaştırıcı etkisi sayesinde cilt problemlerini azaltmak için yardımcı olur. Bakım sırasında kullanılan maske çeşitleri, cildin ihtiyacına yönelik tercih edilir.

Derinlemesine temizleme işlemi için kullanılan peeling çeşitleri, ölü derilerden arınmak için önemlidir. Peeling sayesinde cildin tazelenmesi mümkün olur. Gözeneklerin içinde biriken yağ, kir, sebum, makyaj kalıntıları temizlenir ve cilt en alt katmanlara kadar nemlendirilir. Cilt bakımı sonrası cildinizde kusursuz ve ışıltılı bir görünüm oluşur.

Klasik Cilt Bakımı Faydaları

Cilt bakımı, cildin esnek yapısını korumasını sağlar. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilt, sağlıklı bir ışıltıya sahip olur. Cildin daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Yağdan, kirden, makyaj kalıntılarından arındırılan gözenekler, boşaltılan siyah noktalar sayesinde cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına destek olur.

Cilt uzmanları tarafından uygulanan klasik bakım, masaj ve nemlendirme aşamaları ile cildin fresh görünmesini sağlar. Cilt yüzeyinde kan akışının hızlanmasını ve cildin toparlanmasını destekler.

Kırışıklık oluşumunu önlemek için faydalıdır. Masaj etkisiyle cildin doğal bariyeri güçlendirilir. Serum, maske, peeling gibi ürünler, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral desteğini sağlar.

Tıkanmış gözenekler siyah nokta ve akne oluşumuna neden olur. Klasik cilt bakımında derinlemesine temizlenen gözenekler sayesinde akne ve siyah nokta görünümü azaltılabilir.

Klasik Cilt Bakımı ve Hydrafacial Cilt Bakımı Arasındaki Fark

Cilt, birçok katmandan oluşur. Klasik cilt bakımında uygulanan ürünler cildin en alt tabakasına kadar ulaşmayabilir. Hydrafacial cilt bakımı ise sürülen ürünlerin en alt katmanlara kadar ulaşmasını sağlayan özel bir sistem içerir.

Klasik Cilt Bakımı ve Medical Cilt Bakımı Arasındaki Fark

Medical cilt bakımı, tamamen profesyonel ürünlerden oluşur. Kullanılan cilt bakım ürünlerinin yan etki ihtimaline karşı cilt uzmanları tarafından incelenmesi ve doğru uygulanması gerekir. Klasik cilt bakımı ayda bir uygulanırken, medical bakım iki üç ayda bir yapılır.

Klasik Cilt Bakımı Yaptıranlar Ne Diyor?

Doğru ürünlerle uzman kişiler tarafından yapılan klasik cilt bakımı, cildin elastik yapısına katkı sunar. Düzenli olarak klasik cilt bakımı yaptıranlar, tercih ettikleri merkezlere göre farklı yorumlarda bulunur. Cilt yapısının doğru analiz edilmesi, uygun ürünlerin seçilmesi, cildin hassasiyeti, uzmanın yeterliliği bakımın başarısını etkiler.

Klasik Cilt Bakımı Zararları Var mı?

Uzman kişiler tarafından uygulanmayan ve doğru ürünler kullanılmayan bakımlar cilt yapısına zarar verebilir. Kızarıklık, sivilcelenme, tahriş ve kuruma gibi farklı cilt problemlerine yol açabilir. Uygulanan ürünler, hassasiyeti olan kişilerde alerjik reaksiyona sebep olabilir.