iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

İletişim

Paris Işıltısı

Mezoterapi işlemi nedir?

Mezoterapi, cildin mezoderm yani yüzeysel dermis tabakasına yapılan enjeksiyonlara verilen genel isimdir. Amaç bu bölgede bulunan fibroblastlardan sentezlenen kollajenin uyarılması ve hücreler arasında bulunan hyaluronik asidin yapımının korunarak cilt kalitesinin artmasıdır. Cildimizi oluşturan ana iki molekül kollajen ve hyaluronik asittir. Kollajeni oluşturan peptitler, aminoasitlerden oluşmaktadır. Mezoterapi işleminde cilde yapılan aminoasit ve peptit uygulamalarıyla amaç kollajen yapımının tetiklenmesi ve cildin elastikiyetinin korunmasıdır. Hyaluronik asit ise ağırlığının 1000 katına kadar su çekebilme özelliğine sahip bir moleküldür. Yaşla beraber hücrelerarası boşlukta kaybolan hacmi ve nemi geri kazanmak için yüzeysel dermise yapılan hyaluronik asit uygulamaları belirgin antiaging etki sağlar.

Mezoterapi işleminde en çok tercih ettiğiniz ürünler nedir?

Mezoterapi işleminde en sık tercih ettiğim ürünler NCTF Paris Işıltısı, Aquashine, Aquashine Btx, Gençlik aşısı Newest, Somon DNA Plinest, Jalupro Gençlik Serumu, en sık tercih ettiğimiz mezoterapi uygulamalarıdır. Hangi uygulamanın size daha uygun olduğuna doktorunuz karar vermelidir. Nemsizlik, ince çizgiler, ciltte matlık ve cilt tonu eşitsizliği varsa paris ışıltısı sizin için doğru tercih olabilir. Ciltte doğal bir dolgunluk, parlaklık ve cilt kalitesinin artması isteniyorsa Aquashine, Aquashine Btx, Gençlik aşısı Newest ve Jalupro Gençlik Serumu uygulanabilir. Saf somon DNA’sından elde edilen Plinest hyaluronik asit uygulaması istemeyenler için doğru tercihtir. Özellikle yara iyileşmesini hızlandırır. Mezoterapi uygulamaları dolguların korunmasını ve etki sürelerinin uzamasını da sağlar.

NCTF Paris Işıltısı Nedir?

NCTF 135 Paris Işıltısı içerisinde serbest 0,025 mg/ml hyaluronik asit, 12 farklı vitamin, 24 aminoasit, 6 ko-enzim, nükleik asitler, 6 mineral ve eser elementler bulunmaktadır. Paris ışıltısı içeriğinde bulunan glutatyon başta olmak üzere antioksidan moleküller sayesinde cilt rengini açar ve parlaklık sağlar. İçeriğindeki hyaluronik asit ise cildi nemlendirir ve parlaklığı arttırır. Bu aktif moleküller sayesinde ciltte belirgin bir ışıltı ve aydınlanma etkisi oluşturur.