iletisim@estetikvevaris.com 0533 678 28 76
Profesyonel Hizmet

UZMANLARIMIZ

 

Yüz botoksu kliniğimizde yaptığımız dermokozmetik uygulamalar içinde en sık uygulanan estetik işlemdir. Yüz botoksu denildiğinde kastedilen bölgeler esas olarak alın, kaş arası ve kazayağı bölgeleridir.

 

Alın çizgileri frontal kasın aktivitesi ile kaşlar kaldırıldığında oluşur. Kaş arası çizgileri glabellar kompleks dediğimiz 3 farklı kasın kasılması ve kızma mimiği ile belirginleşen çizgilerdir. Kaz ayakları ise esas olarak gülme ile oluşan mimik çizgileridir. Bu üç bölgeye yapılan botox uygulamasına yüz botoksu uygulaması adını veriyoruz.

Botox nedir?

Botox ilaç statüsündedir ve kullanımı yasal olarak hekimler tarafından yapılmaktadır. Clostridium botulinum adlı bakterinin toksini olan nörotoksin-A ilacın içeriğini oluşturur. İlaç soğuk zincir ile saklanmaktadır. Sulandırılarak hazırlanır ve hazırlandıktan sonra kısa süre içinde uygulanmazsa ilacın etkinliği azalır. Migren, aşırı terleme (hiperhidrozis), mide botoksu, idrar kaçırma-sık idrara çıkma, diş sıkma-gıcırdatma (bruksizm) ve serebral palsi gibi birçok hastalığın tedavisinde hekimler tarafından farklı endikasyonlarda uygulanmaktadır.

Yüz botoksu dışında estetik amaçlı uygulama alanları çok geniştir ve diğer uygulama alanlarının başında masseter, boyun ve dekolte botoksu gelir.